Nincs annál nagyobb élmény, mint amikor a természetben járva ismerheted meg a növényeket és állatokat. Erre minden természetjáró túrán lehetőséged van. De egy gyakorlott túravezetővel gazdagabb lesz az élmény, hiszen minden titkot megtudhatsz az éppen megfigyelt élőlényekről.
Ha ilyen élményre vágysz, vegyél részt egy Tisza-tavi madármegfigyelő csónaktúrán. 🙂
Egy jó tanács, ha valóban tanulni szeretnél az úton: fotózz, videózz és legyen nálad jegyzetfüzet is, hogy a sok okosságot felírd. Így később is tudni fogod, milyen madarat látsz a fényképeken.
Íme egy kis képes beszámoló, milyen is lehet egy ilyen túra:
Ilyen csónakok várják a parton a felfedezőket:
Az út elején láttunk piros bogyós ebszőlőt és megtudtuk, hogy a termése mérgező. Megszagoltuk a békatutaj illatos apró fehér virágait, és láttunk sárga vízitököt is.
Majd egy szürke gém köszöntött:
Láttunk fehér buksijáról felismerhető fekete szárcsát és egy igencsak rejtőzködő jégmadár is megmutatta magát. A sűrűből felszállt egy vörös gém, miközben éppen megtudtuk, hogyan használták fel régen az özvegycsináló kapor fehér nedvét.
Felkerestük az egyik hódvárat. Tudtad, hogy itt szinte már „túl” sikeres a hódok visszatelepítése?
Távolról szépen sárgállott a tündérfátyol:
A vízen sok kis fehér fattyúszerkőt is láttunk, ők a vízre fészkelnek.
A védett sulyomhínár egyes helyeken már a víz egész felületét befedi, kis utakat vágnak a csónakoknak. Így a fény is újra bejut a víz mélyére:
A termését frissen meg is kóstoltuk. A kemény külső fehér, puha és ízletes belsőt rejt.
Kis kedvencünk a víz felszínén sétáló kis selyem gém (üstökösgém)
Az út végén pedig egy bakcsó is megmutatta magát:
Egy ilyen helyszínen még a felhő is madár alakú 😀
Mi 3 órát csónakáztunk a Tisza-tavon, és még az itt bemutatott csodáknál is többet láttunk. Ha tetszett, feltétlen jegyezd meg magadnak ezt a lehetőséget, hogy eszedbe jusson, amikor éppen kirándulási ötletet keresel. 🙂
A mai cikkhez ovisoknak készült egy új feladatlap. Kattints a képre és nyomtasd ki: